Mandriva... flash i troszkę o tablecie

Wygląda na to, że niepoprawne działanie Flasha spowodowane było nieoficjalną wtyczka "Swfdec". Po jej odinstalowaniu i zainstalowaniu wtyczki ze strony Adobe wszystko zaczęło działać jakoś lepiej.

Zacząłem też trochę bardziej interesować się instalacją tabletu (Wacom Intuos) i jeśli teraz ktoś mi powie, że Linux jest już przystępny dla zwykłego wyjadacza chleba, to go chyba wyśmieje.

Konsola, konsola, opisy na półtorej strony, grzebanie w plikach... Dlaczego ponoć pod Ubuntu tablet działa bez problemu, a w innych dystrybucjach już nie? Tak ciężko jest napisać sterownik (np. Mandriva > rpm)?

edit..

Po przejrzeniu tych wszystkich stron z opisami jak zainstalować Wacoma spojrzałem po prostu do "Zarządzanie oprogramowaniem" w Mandriva, wpisałem Wacom i zainstalowałem wszystkie pakiety które mi wyskoczyły ;) i tablet zaczął działać. Następnie zainstalowałem Expresskeys i pojawił się nacisk + dodatkowa opcja w "Centrum Sterowania".


Ostatecznie jednak okazało się, że instalacja tabletu na Linuxie (Mandriva) nie była taka straszna, choć to jeszcze nie koniec, bo zostało jeszcze "Gnome Graphics Tablet Apps". Poza tym i tak nie obeszło się bez konsoli (Expresskeys) :/